Valentinovo u školi

Učenici 5. -8. razreda će od rujna do veljače u sklopu nastave hrvatskog jezika, likovne i glazbene kulture stvarati literarna, likovna i glazbena djela na temu ljubavi te će ih prezentirati pred članovima lokalne zajednice u holu škole na dan Valentinova, 14.2.

Kroz suradnju s učiteljima predmetne nastave (hrvatski jezik, likovna kultura, glazbena kultura…) te odabranim vanjskim suradnikom (profesionalnim glumcem ) obraditi temu ljubavi. Na taj način potičemo učenike na čitanje i stvaranje poezije, razumijevanje i poznavanje pročitanog, savladavanje interpretativnog čitanja i razvijanja navike čitanja literarnih djela. Kroz likovno i glazbeno stvaralaštvo cilj je u učenicima pobuditi emocije, kreativno stvaralaštvo i timski rad.

U sklopu ovog projekta nastojat će se pozvati profesionalni glumac koji će čitanjem poezije na temu ljubavi približiti djeci pisanu riječ, ali i samu temu ljubavi na specifičan i djeci zanimljiv način.